بانک دولتی السالوادور 200 دستگاه خودپرداز بیت کوین را به عنوان وثیقه برای وام 1.5 میلیون دلاری می پذیرد - گزارش

بانک دولتی السالوادور 200 دستگاه خودپرداز بیت کوین را به عنوان وثیقه برای وام 1.5 میلیون دلاری می پذیرد - گزارش

طبق گزارش ها، یک بانک دولتی در السالوادور به یک شرکت رمزنگاری وام بیش از 1.5 میلیون دلاری اعطا کرده است که 200 دستگاه خودپرداز بیت کوین (BTC) را به عنوان وثیقه می پذیرد.

این توسعه توسط ElSalvador.com El Diario de Hoy گزارش شده است، که نوشت که به اسنادی دسترسی پیدا کرده است که ثابت می کند Banco Hipotecario de El Salvador (بانک وام مسکن السالوادور) وام را امضا کرده است، که ارزش هر دستگاه را دلار آمریکا می داند. 7760. مدت ضمانت وام 36 ماه است.

این گزارش شامل عکس‌هایی از این اسناد بود و نام شرکت مورد بحث را هلدینگ آتنا السالوادور نامید. در ادامه این گزارش اشاره شده است که هلدینگ آتنا در اوایل نوامبر 2020، «فقط هفت ماه قبل از تصویب قانونی توسط مجلس قانونگذاری» که بیت کوین را به عنوان ارز قانونی در کشور به تصویب رساند، تأسیس شد.

این اشاره کرد که شرکای آن در زمان تأسیس شرکت اهل سالوادور بودند، یعنی کارلوس میگل ریواس کاریلو 33 ساله، سهامدار عمده و خورخه آلخاندرو ریواس برنال (26). این گزارش خاطرنشان کرد که این دو شرکت را «با سهام سرمایه 2000 دلار» در نوامبر 2020 تأسیس کردند.

شرایط وام، طبق این گزارش، نشان می‌دهد که آتنا بیت‌کوین، شرکتی به ریاست اریک گریونگارد که قبلاً تعداد زیادی دستگاه خودپرداز BTC را در السالوادور راه‌اندازی کرده است، به‌عنوان «بستان‌دهنده تضمین‌شده یا هم‌امضاکننده» در قرارداد وام اضافه شده است. .


این رسانه - که هم با حاکمیت رئیس جمهور نایب بوکله و هم با سیاست های پذیرش بیت کوین او مخالف است - خاطرنشان کرد که بیت کوین آتنا "وضعیت حقوقی خارجی دارد که در السالوادور ثبت نشده است." اشاره کرد که این امر می تواند توانایی آتنا بیت کوین را برای عملکرد به عنوان یک طلبکار در یک قرارداد وام به خطر بیاندازد.

آتنا بیت کوین پشتیبانی فنی را برای برنامه و کیف پول دولتی بیت کوین Chivo ارائه می کرد - اما به نظر می رسد این نقش اکنون به شرکت دیگری واگذار شده است. هفته گذشته، Cryptonews.com گزارش داد که دولت سالوادور اعلام کرده است که AlphaPoint را موظف کرده است تا برنامه Chivo خود را مجددا راه اندازی کند، پس از گزارش های گسترده از خطاها و تقلب در هویت.

آتنا بیت کوین سال گذشته اعلام کرد که قرار است 1500 دستگاه خودپرداز BTC را در السالوادور نصب کند، اما هفته گذشته به نظر می رسید که نشان می دهد که دیگر نیروی محرکه برنامه Chivo نیست.


همین رسانه به نقل از مدیر هویت و پایداری بانک هیپوتکاریو، خولیو سزار هررا، توضیح داد که «ارائه هیچ گونه داده ای» در مورد «مشتریان» آن «امکان پذیر نیست».

سزار هررا خاطرنشان کرد که بانک همیشه «طبق سیاست‌ها و رویه‌های اجرا شده برای اعطای اعتبار» عمل می‌کند و هنگام تصمیم‌گیری در مورد تأیید یا رد وام، ریسک‌ها را به شدت ارزیابی می‌کند.


منبع: coinatmradar.com
 

اما El Diario de Hoy همچنین به نقل از تعدادی از کارشناسان بانکی در این مورد اشاره کرد. گزارش شده است که این کارشناسان به روزنامه گفته‌اند که از آنجایی که «خودپردازها دارایی‌هایی هستند که به سرعت کاهش می‌یابند»، آن‌ها وام را «معامله بد» می‌دانند و افزودند که بانک دولتی نباید آنها را به عنوان وثیقه می‌پذیرفت.

در همین حال، با افزایش دوباره قیمت بیت کوین، بوکل تصمیم گرفت که زمان مناسبی برای ترول کردن پیتر شیف شکاک رمزارز در توییتر باشد، که باعث خوشحالی بیت کوین‌های مبتنی بر رسانه‌های اجتماعی شد.


_____

اشتراک گذاری:

تگ ها:

ارزبرتر,خرید و فروش ارز دیجیتال

پشتیبانی